KONYA ATATÜRK A.Ö.L
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den)

3 posters

Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den) Empty Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den)

Mesaj  özgür cin dobby C.tesi Tem. 05, 2008 1:37 pm

Geçen akşam grubumla beraber Avrupa Futbol Şampiyonasındaki mücadelemizi seyrettik. İyi veya kötü futbol oynadık, bir diyeceğim yok. Yenildik ona da bir diyeceğim yok. Ama hem ezilip hem yenilmek üç okka koyuyor insana be!

Eskiden yenildiğimiz maçların ardından şu terim kullanılırdı: ''Yenildik ama ezilmedik''. Bende hiç olmayan futbol bilgimle: ''Yahu bu salaklar ne demek istiyor şimdi'' derdim. Bu defa daha da kötüsü oldu. Hem yenildik, hem ezildik.

Bir takım bu kadar korkak futbol oynayabilir mi? Bu takımı bu kadar korkutan ne? Dedim ki ikinci yarı öğretmen, belki benim de tanıdığım Mehmet Topal, Uğur Boral ve Arda gibi oyuncuları oyuna alırda şu korkak oyundan vazgeçeriz. Ama gitaristimiz Akın bana öyle bir şey söyledi ki sormayın:

“Şu artist Hıristiyan Ronaldo var ya; her maç sonunda naapıyormuş biliyor musunuz? Grup olarak takılıyormuş. Hem de basına da defalarca yakalanmış. Gruptaki en samimi arkadaşı ise Manchester United’lı Gigs’miş.”

Tamam, takılmasına da bir diyeceğimiz yok. İnsanların cinsel tercihleri beni bağlamaz. Ama aşağılık herif hangi ülkeyi yense o ülkenin hayat kadınları ile birlikte oluyormuş.

Adamın inandığı şeye bakın. İnandığı şeyler uğruna nasıl oynadığına bakın. Sör Alex Ferguson’un en beğendiği oyuncuya bakın. Bakın çekinmeyin bakın!

Acaba diyorum; bizim oyuncular Hıristiyan Ronaldo’nun maç sonrası âlem yapacağını biliyorlar mıydı? Bilseydiler nasıl oynarlardı? Ama bilseler ne değişecekti ki? Bunlar Sütçü İmam’ın torunları değillerdi ve olamazlardı da.

Acaba bizler inancımızı mı kaybettik? Şükrümüz zaten yok. Ben futboldan anlamam ama acaba Hakan Şükür hepimizden daha çok mu inanıyordu? Niye bu kadar başarılı oldular bir dönem? Peki, bu Hıristiyan Ronaldo ne uğruna oynuyor? İnandığı bu mu?

Her maç sonunda âlem yapacağına inanıyor. Her serbest vuruş öncesi o artist duruşunu sergiliyor. Ve sadece âlem yapma fırsatını kaçırmamak için oynuyor, öyle mi? Peki, biz niye oynuyoruz. Bizim amacımız ne? Bir bilen var mı? Benim bildiğim bir şey var. Bir daha inanmayan oyuncuları almasınlar takıma. Yazık bizlere! Zaten ezilen bir topluma bu çok fazla yük değil midir? Bizler bunu mu hak ediyoruz? Cristian ve arkadaşları bir şeye inanıyordu, başardılar.

Peki, biz neye inanıyoruz?

Neye inanıyoruz?

Murat Kekilli
özgür cin dobby
özgür cin dobby

http://efsane9b.mutluforum.org

Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den) Empty Geri: Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den)

Mesaj  ThOsSuN Ptsi Tem. 28, 2008 2:38 am

saglam konusmus
ThOsSuN
ThOsSuN

http://kaol.forumuyuz.biz

Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den) Empty Geri: Cristian Ronaldo 09 Haziran 2008 Pazartesi(Kekilli'den)

Mesaj  @.£reN Salı Ağus. 05, 2008 10:24 pm

harbi böylemiymiş c.ronaldo Question Exclamation Smile Razz Sleep
@.£reN
@.£reN

- Similar topics